ul. Powstańców 68, Kędzierzyn Koźle

meDentico.pl STOMATOLOGIA

meDentico.pl

Choroby przyzębia

Choroby przyzębia

Coraz częściej w naszym gabinecie pojawiają się pacjenci z chorobami dziąseł i przyzębia.

Przyzębie to tkanki otaczające zęby i utrzymujące je na miejscu. Choroby przyzębia to przewlekłe bakteryjne infekcje, które powodują utratę kości utrzymującej zęby. Choroby przyzębia, włączając zapalenie dziąseł i paradontozę, są poważnymi infekcjami, które pozostawione bez profesjonalnego leczenia powodują utratę zębów.
W naszym gabinecie od wielu lat z sukcesem leczymy paradontozę stosując najnowsze metody leczenia, które pozwalają zatrzymać rozwój choroby i uratować na wiele lat własne zęby. W leczeniu paradontozy kluczowe jest utrzymanie bardzo dobrej higieny jamy ustnej. Najważniejszą rolę w leczeniu odgrywają przeprowadzane przez nas zabiegi profesjonalnej higienizacji. Indywidualna terapia w naszej praktyce polega na usunięciu przyczyny zapalenia przyzębia, czyli bakterii znajdujących się w płytce nazębnej i kamieniu nad i poddziąsłowym. Odbywa się to podczas profesjonalnych zabiegów wykonywanych naszym gabinecie.
Choroba przyzębia może dotknąć jednego, kilku lub wszystkich zębów. Rozpoczyna się wraz z pojawieniem się płytki bakteryjnej, czyli białego osadu na zębach, powodującego zapalenie dziąseł. Objawy to: zaczerwienienie, łatwe krwawienie podczas szczotkowania. Najczęściej nie powoduje to dolegliwości bólowych lub są one niewielkie.
Zapalenie dziąseł jest spowodowane przez niewłaściwą higienę jamy ustnej. Jest to choroba odwracalna dzięki profesjonalnemu oczyszczeniu zębów i poprawie szczotkowania. Leczenie zapalenia dziąseł polega na usunięciu płytki bakteryjnej, kamienia nazębnego oraz poprawie higieny jamy ustnej. Prawidłowe szczotkowanie pozwoli uchronić przed nawrotem choroby.
Nieleczone zapalenie dziąseł może przejść w paradontozę. Paradontoza to destrukcyjny proces, który pozostawiony bez profesjonalnego leczenia prowadzi do utraty zębów. Z czasem gromadząca się płytka bakteryjna i kamień nazębny wnikają poniżej dziąsła i stają się główną przyczyną paradontozy. Toksyny produkowane przez bakterie powodują przewlekłą odpowiedź układu odpornościowego, której następstwem jest zanikanie kości i dziąseł, rozchwianie zęba powodujące ból w trakcie jedzenia, a nawet mówienia. Większości przypadków towarzyszy przykry zapach z ust.